Milk Oolong Premium AAA

  • Kod: 3687
  • Poleć produkt

Herbata Milk Oolong Premium AAA

Herbata Milk Oolong Premium AAA to najwyższej jakości mieszanka, pochodząca z Chin, która uprawiana jest w prefekturze Anxi w prowincji Fujian. Ten jedyny w swoim rodzaju napar swój niepowtarzalny smak zawdzięcza specjalnej technice produkcji, dzięki której już przed wysuszeniem liści w wyjątkowy sposób nadawany jest mleczno-kremowy aromat. Herbata Milk Oolong Premium AAA to delikatny napój o złocistym kolorze, którą produkuje się z dużych zwijanych w kuleczki liści o nieregularnym kształcie.

Ogólna charakterystyka

Oolong mleczny to herbata charakteryzująca się subtelną goryczką i intensywnym smakiem. Ze względu na delikatną fermentację pod względem aromatu przypomina połączenie herbaty czarnej i zielonej. Jej wyjątkowy charakter zachwyci zarówno niejednego entuzjastycznego konesera herbaty, jak i początkującego smakosza. Dlatego warto posiadać ją w swojej kolekcji, zwłaszcza że od razu po przyrządzeniu wyczuwalna jest relaksująca świeżość naparu.

Herbata Milk Oolong Premium AAA, którą oferuje nasza hurtownia herbaty to mieszanka wyróżniająca się młodszymi listkami i nieco bardziej złożonym smakiem aniżeli Oolong Premium. Z powodzeniem może być parzona wielokrotnie bez utraty walorów aromatycznych za sprawą bardzo ciasno zwiniętych listków, które po każdym parzeniu delikatnie się otwierając, oddając przy tym bogaty smak. Dodatkowo oolong mleczny zawiera o wiele mniej kofeiny aniżeli herbaty czarne i zielone. Ponadto warto pamiętać, aby prezentowaną mieszankę przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Sposób przygotowania

  • Ilość naparu: 1 łyżeczka na filiżankę.
  • Temperatura wody: około 90 stopni Celsjusza.
  • Czas parzenia: od 3 do 4 minut.

Jak wspomniano wyżej, herbata może być parzona kilkukrotnie, gdzie to po każdym przygotowaniu naparu należy pamiętać, aby wyjąc z niego liście. Jeżeli zależy nam na zwiększeniu zarówno intensywności pod względem smaku, jak i aromatu powinniśmy wykorzystać nieco więcej suszu do zaparzenia herbaty. Jednak warto w tym wszystkim pamiętać, aby nie przekroczyć maksymalnego czasu parzenia tj. 5 minut, ponieważ może to skutkować nabraniem przez herbatę goryczy.

Po otwarciu opakowania przechowywać szczelnie zamknięte  w suchym i ciemnym miejscu.