Regulamin

I. Informacje ogólne

1. Hurtownia internetowa Herba-ta znajdująca się na stronie internetowej pod adresem www.herba-ta.pl i www.herba-ta.com   umożliwia dokonywanie zakupów za pośrednictwem Internetu.

2. Hurtownia internetowa czynna jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

3. Właścicielem hurtowni jest firma Herba-ta S.C. Małgorzata Walkiewicz, Grzegorz Walkiewicz-Seta z siedzibą przy ul. Żeromskiego 10a, 05-082 Blizne Jasińskiego, nr REGON 141453181, NIP 118-19-63-629,

nr konta bankowego przy płatnościach wyłącznie w PLN:
38 1750 0012 0000 0000 1213 0627

nr konta bankowego dla przelewów w EUR:
BNP Paribas Bank Polska SA
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa
IBAN PL16 1750 0012 0000 0000 1213 0635
SWIFT: PPABPLPKXXX

II. Przedmiot transakcji

1. Przedmiotem transakcji są towary i usługi wymienione w ofercie i przedstawione na stronach internetowych hurtowni Herba-ta w chwili składania zamówienia.

2. Ceny towarów znajdujących się w hurtowni internetowym Herba-ta, są podane netto i brutto ( z podatkiem VAT). Ceny towarów podane są w złotych polskich. Do zamówienia doliczane są koszty przesyłki.

3. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez Kupującego towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.

III. Przyjmowanie zamówień i dostawa

1. Zamówienie można złożyć bezpośrednio poprzez stronę www.herba-ta.pl  , po rejestracji i aktywacji konta na stronie hurtowni, przez e-mail: biuro@herba-ta.pl  , telefon  22 722 07 27 , 507 524 920 i 501 758 427. Zamówienie może składać tylko osoba pełnoletnia. 

2. Zamówienia w hurtowni Herba-ta można składać elektronicznie 24 godziny na dobę, przez cały rok, a telefonicznie w dni robocze 8:00-16:00.

3. Złożenie zamówienia oznacza akceptację przez Kupującego regulaminu sprzedaży hurtowni internetowej Herba-ta.

4. Aby dokonać zamówienia, wymagana jest rejestracja Kupującego.  Kupujący składa zamówienie po zalogowaniu się na stronie hurtowni. Potwierdza je.

Wysyła list e-mail  z zamówieniem i potwierdzeniem wpłaty na konto.

Z chwilą potwierdzenia zakupu, wysłania e-mailem  potwierdzenia wpłaty na konto, dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy stronami.

5. Przy zamówieniach drogą e-mail, Kupujący ma obowiązek podać następujące dane:

  • imię i nazwisko,
  • pełny adres,
  • numer telefonu,
  • adres e-mail
  • pełna nazwa firmy
  • numer NIP

6. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę Herba-ta s.c. zawartych w zamówieniu danych osobowych Kupującego, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dn.29 sierpnia 1997r o ochronie danych osobowych ( Dz. U. Nr 133, poz. 883). Dane osobowe zbierane są wyłącznie na potrzeby naszego sklepu i przetwarzane w celu realizacji działalności gospodarczej firmy. Każdy Kupujący dysponuje prawem wglądu do swoich danych, poprawienia, żądania zaprzestania przetwarzania danych.

7. Zamówienie zostanie zrealizowane jedynie wtedy, gdy towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów (mogą być to incydentalne sytuacje) objętych zamówieniem, Kupujący zostanie poinformowany o stanie zamówienia. Ma również możliwość zadecydowania o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

8. Kupujący może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub wycofać je w całości do momentu wystawienia Faktury VAT. Wprowadzanie powyższych zmian możliwe jest poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta  e-mailem pod adresem biuro@herbata-ta.pl

9. Ceny podane na stronach hurtowni internetowej Herba-ta są cenami netto i brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena brutto widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Kupującego.

10. Podane ceny są cenami za 1kg herbaty ( chyba,że wyraźnie napisane jest inaczej), ilość sztuk w opakowaniu pozostałych produktów jest umieszczana w opisie lub przy cenie, a cena jednostkowa dotyczy produktów we wskazanym opakowaniu zbiorczym. W przypadku zamówienia 1/2 kg herbaty zostanie doliczona dodatkowa opłata za opakowanie i konfekcjonowanie w wysokości 1,80 PLN netto. UWAGA ! Czas realizacji zamówienia, gdzie część produktów jest przepakowywana, może się wydłużyć do 4 dni roboczych.

11. Minimalna kwota zamówienia to 150 zł netto (184,50 zł brutto przy podatku VAT 23%)

12. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez Kupującego. Hurtownia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu, lub wprowadzania w nich zmian.  

13. Herba-ta dokłada należytej staranności, aby ceny  jak najdokładniej odpowiadały rzeczywistości.

14. Czas wysyłki, tzn czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania zamówionych produktów z hurtowni to zwykle 24-48 godzin, z wyjątkiem produktów, których czas wysyłki jest określony inaczej. Zamówienie na towary o różnych podanych czasach wysyłki realizowane jest po skompletowaniu całości zamówionych produktów. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany na stronach hurtowni, skontaktujemy się, aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia. Podany czas realizacji zamówienia nie uwzględnia dni wolnych od pracy.

15. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.

16. Zamówiony towar wysyłany jest za pośrednictwem firmy kurierskiej. Koszt wysyłki pokrywa Kupujący.

17. Termin otrzymania przesyłki przez Kupującego równa się sumie czasu wysyłki z hurtowni Herba-ta  oraz czasu dostawy. Przewidywany czas dostawy, w przypadku przesyłki kurierskiej to zazwyczaj 1 dzień roboczy; prosimy o niezwłoczne informowanie BOK o opóźnieniach, w celu wyjaśnienia powodu opóźnienia (błędne adresowanie, brak możliwości kontaktu z odbiorcą itp)

18. Dostawy towarów zamawianych w hurtowni Herba-ta realizowane są na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz na terenie UE poprzez indywidualny kontakt w celu ustalenia formy wysyłki. W przypadku zamówienia poza UE prosimy o indywidualny kontakt.

IV Płatności

1. Kupujący może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
- przy odbiorze: należność pobiera kurier

- przelewem bankowym na konto hurtowni

- gotówką przy odbiorze osobistym 

2. Wysyłka następuje:
-  w przypadku zamówień płatnych przelewem - po potwierdzeniu przyjęcia zamówienia i po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku.
- w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze - po potwierdzeniu przyjęcia zamówienia.

V. Wysyłka:

1. Wysyłka zamówienia na terenie Polski, przy wadze paczki do maksymalnie 31kg brutto odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD lub transportem własnym klienta, zgodnie z jego życzeniem.

  WAŻNE !!!  Pamiętajcie Państwo, aby zawsze sprawdzić zawartość przesyłki w obecności kuriera!!! Patrz: informacje w punkcie VI. Zwroty i reklamacje punkt 2.

2. Przy zamówieniu powyżej 800 zł netto ( 803 zł netto za pobraniem ) transport gratis - przesyłka kurierska na terytorium całej Polski lub dostawa własnym transportem Herba-ta, przy czym promocja nie obejmuje przesyłek z dostawą na sobotę.

3. Poniżej znajduje się tabela z cennikiem usług kurierskich firmy DPD:

   - Dostawa standardowa kurierem DPD:

Nazwa Koszt w PLN
netto brutto
Płatność przelewem 13,40 16,48
Płatność gotówką 16,60 20,42

 

- Dostawa na sobotę standardowa kurierem DPD:

Nazwa Koszt w PLN
netto brutto
Płatność przelewem 28,40 34,93
Płatność gotówką 31,60 38,87

 

VI. Zwroty i reklamacje

1. Towar zakupiony w sklepie podlega gwarancji do końca daty przydatności do spożycia.

2. Pamiętajcie Państwo, aby zawsze sprawdzić przesyłkę w obecności kuriera! W razie uszkodzenia i/lub niepełnej zawartości proście o spisanie protokołu, który gwarantuje przyjęcie reklamacji. W przeciwnym razie reklamacje nie będą uwzględniane! Na podstawie spisanego protokołu klient składa pisemną reklamację do DPD ( formularz reklamacyjny na stronie DPD) z żądaniem odszkodowania.

Wszelkie niezgodności towaru z fakturą prosimy składać w formie pisemnej na adres biuro@herba-ta.pl lub pocztą na adres naszej hurtowni, w ciągu 48 godzin od odbioru przesyłki.

3. Obecność towaru w cenniku nie oznacza dostępności towarowej i możliwości realizacji zamówienia.

4. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera Kupującego (kolor, proporcje itd.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru. Firma Herba-ta S.C. dokłada starań, aby opisy i dane techniczne dostępnych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. Zdjęcia produktów mogą nieznacznie odbiegać od oryginałów, a smak i wygląd  herbat może nieznacznie różnić się w zależności od pory roku, miejsca zbioru, warunków atmosferycznych panujących w danym roku.

5. Towary zakupione w hurtowni Herba-ta można zwrócić w stanie nieuszkodzony i w kompletnym opakowaniu oraz wysłać na własny koszt. Do towaru należy dołączyć oryginał faktury. Hurtownia gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez Kupującego. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi. Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas na nasz koszt.

VII. Postanowienia końcowe

1. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu oraz w fakturze handlowej. Językiem zawarcia umowy jest język polski.   

2.  Informacje zawarte na stronach hurtowni nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.
Kupujący jest zobowiązany do zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu i każdorazowo związany jest z jego postanowieniami w chwili dokonywania zamówienia.

3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego

Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.