China Sencha Standard

  • Kod: 992
  • Poleć produkt

Herbata zielona China Sencha Standard

Sencha to charakterystyczna herbata pochodzenia japońskiego. W Kraju Kwitnącej Wiśni jest prawdopodobnie najczęściej spożywaną odmianą herbaty. Zawiera mniej teiny niż herbaty czarne, dlatego można całkiem bezpiecznie pić jej więcej. Herbata zielona China Sencha Standard jest jednoskładnikowa, zawiera wyłącznie liście krzewu herbacianego. Są one ciemnozielone, drobne i płasko prasowane. Jak większość herbat zielonych, nie należy zaparzać jej wrzątkiem. Dlatego trwa to trochę dłużej niż w przypadku błyskawicznych napojów z torebek. Ale zdecydowanie warto!

Gotowy napar jest przejrzysty, koloru od złotego do zielonkawego. Aby kontrolować zaparzanie, konieczne jest oddzielenie liści od napoju. Potem pozostaje spokojnie delektować się, chłonąc świeży aromat i łagodny smak. Herbata zielona China Sencha Standard nadaje się do zaparzania kilka razy. Ponowne zalanie gorącą wodą nie świadczy o skąpstwie, ale znajomości dalekowschodnich ceremonii picia herbaty. Wybierz naszą Senchę, aby rozkoszować się klasyczną zieloną herbatą na co dzień!

Parzyć 1,5-2 minuty w temperaturze 65-75st., po czym koniecznie oddzielić listki od naparu ! Można parzyć wielokrotnie !

Po otwarciu opakowania przechowywać  szczelnie  zamknięte  w suchym  i ciemnym miejscu.