China Gyokuro Japan Style

  • Kod: 1059
  • Poleć produkt

Herbata Gyokuro — rarytas wśród naparów

Ma równe ciemno-zielone liście, dające ożywczy i witalizujący delikatny napar o subtelnym smaku i aromacie. Dzięki bardzo wysokiej zawartość immuno-globulin, odpowiedzialnych za funkcje obronne organizmu człowieka, dobroczynnie wpływa na nasz organizm zwiększając jego odporność.

Zielona herbata Gyokuro to specjał, który został zaadoptowany z kultywatorów w Japonii do uprawy w chinach. Swoją popularność Gyokuro zawdzięcza specyficznemu, delikatnemu smakowi pozbawionemu nuty goryczy obecnych w innych odmianach herbat, aromatowi oraz specjalnemu rytuałowi parzenia. Dzięki temu czas picia herbaty Gyokuro to moment celebracji momentu, zatrzymania i skupienia.

Herbata Gyokuro — skąd ta niezwykłość?

Wyjątkowość herbaty Gyokuro zaczyna się już od sposobu uprawy krzewów herbacianych. Aby otrzymać specyficzny smak naparu, niezbędne jest zakładanie kultywatorów w bardziej ocienionych miejscach niż ma to miejsce w przypadku innych odmian zielonej herbaty. Na 30 dni przed zbiorem ustawia się nad krzewami swego rodzaju osłonę z łodyg ryżu, aby nie dopuścić do nadmiernego nasłonecznienia drogocennych listków. Nie jest dozwolone stosowanie podczas uprawy żadnych sztucznych nawozów ani środków ochrony roślin. Tak jak przed laty również i teraz szlachetną herbatę Gyokuro nawozi się jedynie torfem.

Przygotowanie naparu z liści zielonej herbaty Gyokuro

Żeby uzyskać wyjątkowy smak i intensywny odcień zieleni napoju, herbatę należy parzyć w świeżej, przefiltrowanej wodzie o temperaturze 50-60ºC, nie dłużej niż dwie minuty. Te same liście można wykorzystać do zrobienia kolejnych porcji naparu, za każdym razem wydłużając czas parzenia o minutę. Każdorazowe wykorzystanie listków zmienia nieco smak naparu, dzięki czemu herbatę Gyokuro docenią wszyscy miłośnicy i smakosze nietuzinkowych napojów. Liście po zaparzeniu można wykorzystać w kuchni do urozmaicenia potraw inspirowanych kuchnią azjatycką.

Jeśli szukasz nietuzinkowej herbaty, która zachwyca delikatną, orientalną nutą i niemal całkowitym brakiem goryczkowego posmaku — zamów zieloną herbatę Gyokuro z naszej oferty!

 

Po otwarciu opakowania przechowywać  szczelnie  zamknięte  w suchym  i ciemnym miejscu.