Japan Sencha ORGANIC

  • Kod: 82610
  • Poleć produkt

Herbata Sencha to klasyk wśród zielonych herbat pochodzenia japońskiego. Charakteryzuje się ona delikatnie "roślinnym" smakiem oraz charakterystycznym aromatem zbliżonym do zapachu świeżych liści. Liście są początkowo potraktowane gorącą parą wodną, w celu zatrzymania procesów oksydacji, a następnie wielokrotnie zwijane, suszone. Herbata Sencha powstała w pierwszej połowie XVIII wieku, a na rynku można ją znaleźć w wielu zróżnicowanych odmianach. Proponowana przez nas jest kwintesencją smaku oraz aromatu, stworzoną według tradycyjnych metod. Ten szlachetny napar o sprasowanych liściach nieco przypominających igiełki warto pić dla licznych właściwości zdrowotnych. Doskonale działa na trawienie, dlatego powinna być spożywana szczególnie po posiłkach. Ponadto w herbacie zawarte są taniny oraz katechiny, które wyróżniają się silnymi właściwościami przeciwutleniającymi, przyczyniając się tym samym do zabijania wolnych rodników, mających wpływ na rozwój nowotworów. Dodatkowo Sencha świetnie wpływa na spowolnienie procesu starzenia. Napar ten często zaleca się także diabetykom. Herbata Sencha oprócz wielu właściwości o charakterze zdrowotnym posiada również wyborny smak oraz aromat. Zbierana jest na wiosnę, wyłącznie z młodych, niewielkich oraz całkowicie rozwiniętych liści.

Susz należy parzyć trzy razy w temperaturze około 60-70 stopni Celsjusza. Czas parzenia powinien wynosić maksymalnie trzy minuty (drugie parzenie krótsze). Po upływie tego czasu należy oddzielić listki od naparu, ponieważ pozostawione w naparze sprawią, że herbata Sencha będzie gorzka oraz pozbawiona aromatu.

Jeżeli są Państwo miłośnikami wybornych herbat, które zachwycają zarówno swoim smakiem, jak i aromatem, a także licznymi właściwościami leczniczymi, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i skosztowania tego wyjątkowego produktu. Pijąc herbatę Sencha, chociaż na chwilę przeniosą się Państwo do Japonii i poczują tradycyjny smak zielonej herbaty właściwej dla tego regionu.