Jak zadbać o odpowiednie przechowywanie herbaty w sklepie?

Każdy profesjonalny sprzedawca herbaty jest zobligowany do tego, aby dostarczać klientom sprawdzony i jakościowo dobry towar. Nie można jednak zapominać, że przechowywanie gotowych mieszanek wiąże się z koniecznością zachowania odpowiednich procedur bezpieczeństwa.

Czy herbata może się zepsuć?

Susz herbaciany przechowywany w odpowiednich warunkach nie powinien się psuć. Zdecydowana większość herbat może co najwyżej stracić część swoich walorów smakowych. Jak łatwo zauważyć, na praktycznie każdym opakowaniu znajduje się napis "najlepiej spożyć przed". Oznacza to, że prawidłowo przechowywana herbata zachowa swoje właściwości do sugerowanego dnia. Oczywiście herbata - jak każdy inny produkt - może jak najbardziej ulec zepsuciu. Dlatego wyposażenie sklepu z herbatą powinno być tak dobrane, aby zapewnić jej optymalne warunki przechowywania.

Właściwe warunki przechowywania

Po pierwsze, herbacie należy zapewnić jak najlepszy mikroklimat. Dlatego warto umieścić ją w miejscu zaciemnionym, gdyż oddziaływanie światła słonecznego może obniżyć jej jakość, a nawet nadać jej charakterystyczny, metaliczny posmak. Druga kwestia to umieszczenie suszu w miejscu neutralnym pod względem zapachu. Nasza hurtownia herbaty wykorzystuje w tym celu specjalne opakowania, które chronią zawartość przed intensywnymi aromatami. Nie zapominajmy też, że herbata sypana ma silne właściwości higroskopijne, a to oznacza, że łatwo chłonie wilgoć. Dlatego nie należy jej przechowywać w miejscach o podwyższonej wilgotności.

W czym przechowywać herbatę?

W jakich opakowaniach sprzedawca powinien przechowywać herbatę? Oto kilka przykładów:

1. Szklany słój na herbatę. Jest to idealne miejsce, o ile jest ono zabezpieczone przed działaniem światła słonecznego. Pojemnik może być wykonany z przyciemnionego szkła. Można go również umieścić w osobnej szafce. Słój powinien posiadać hermetyczne zamknięcie, dzięki któremu w jego wnętrzu zapanuje odpowiedni mikroklimat.

2. Puszka na herbatę. Jest to pojemnik, który charakteryzuje się większą trwałością i nie dopuszcza promieni słonecznych. Puszki mają specjalne, szczelne zamknięcia, które chronią ich zawartość przed wilgocią i zapachami. Warto również dodać, że niektóre z nich są stylizowane, co jeszcze bardziej zachęca do zakupu ich zawartości.

3. Torebka doypack. Pod tą dość oryginalną nazwą kryje się opakowanie z rozkładanym dnem. Jest ono wyposażone w strunowe zamknięcie, które pozwala na wielokrotne zamykanie i otwieranie torebki. Jej atutem jest również wysoki poziom ochrony znajdującej się w środku zawartości.

4. Torebki na herbatę. Klasyczne torebki to idealne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy oferują próbki sprzedawanych herbat i gotowych mieszanek. Zwykle są one zabezpieczone strunowym zamknięciem. Istnieją różne rodzaje torebek. Najczęściej wykonuje się je z polipropylenu lub papieru, gdyż obydwa tworzywa są całkowicie neutralne dla przechowywanej w nich herbaty.

Jak oznakować pojemniki z herbatą?

Każdy sprzedawca herbaty powinien zaopatrzyć się w specjalne etykiety opisujące daną mieszankę. Dzięki umieszczonej na nich treści stanowią one bogate źródło informacji dla konsumenta. Na każdej z nich powinien znajdować się krótki wpis o sposobie przygotowania naparu oraz jego składzie. Zamawiając etykiety u nas, mogą Państwo umieścić na nich swoje logo.

Właściwe zabezpieczenie i oznakowanie herbaty to prawdziwa sztuka. Każdy sprzedawca powinien ją opanować, aby zapewnić swoim klientom dostęp do estetycznie zapakowanych i najlepszych jakościowo produktów.