Wędzona Taiwan Lapsang Souzhong

  • Kod: 369545
  • Poleć produkt

Herbata Lapsang

Souzhong oznacza tu nazwę gatunku herbaty, która jest fermentowana dopóki nie osiągnie wyraziście czarnego koloru. Lapsang Souzhong jest wynikiem dodatkowego wędzenia liści herbacianych w dymie nad ogniskiem z drzewa sosnowego lub cedrowego.

Uważana jest za męską herbatę z uwagi na jej bardzo silny i wyrazisty aromat - bywa czasami porównywany do smaku szkockiej whiskey lub kubańskich cygar.
Często nazywana jest po prostu herbatą wędzoną.

Parzenie i picie herbaty to prawdziwy rytuał. Nic dziwnego — napój ten, pomimo wielu odmian powstaje z liści tego samego krzewu. Wyjątkowe walory smakowe nadaje mu natomiast odpowiedni proces fermentacji czy zmieszanie z różnorodnymi dodatkami, wśród których znaleźć można owoce, kwiaty czy skórkę cytrusów. Herbata Lapsang to produkt inny od tych, do których przyzwyczailiśmy nasze kubki smakowe. Z wyglądu przypomina nieco czarną herbatę cejlońską, jednak jego smak i zapach znacząco odbiegają od aromatu znanych nam suszy.

Aromatyczna, wędzona herbata Lapsang — co to za produkt?

Lapsang Souchong to herbata należąca do kategorii chińskich herbat czerwonych. Jej mocny, wędzony smak pochodzi z procesu wędzenia liści dymem drzew iglastych. Po dłuższym czasie pozostawia w ustach przyjemny posmak żywicznej słodyczy. Co ciekawe — bywa wykorzystywana w kuchni wegańskiej do aromatyzowania potraw w celu uzyskania smaku wędzonki. Z pewnością jest to produkt wart spróbowania, jednak wiele osób — głównie ze względu na wyjątkowo mocny aromat — traktuje go w kategoriach ciekawostki, a nie codziennego napoju.

Idealna na prezent dla konesera herbata Lapsang

Szukasz wyjątkowego podarunku dla osoby, która nie wyobraża sobie dnia bez herbaty? Masz znajomego, który uwielbia eksperymentować z nowymi smakami? Podaruj mu Lapsang. Gwarantujemy, że zachwycą go zupełnie nowe doznania smakowe. Być może miał już styczność z czerwoną herbatą chińską, a może będzie to pierwszy tego typu napój, którego spróbuje. Z pewnością jednak nie przejdzie obok niego obojętnie, gdyż jest to napar o wyjątkowych walorach smakowych przywodzący na myśl drzewa iglaste, kadzidło i wędzonkę.

Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem herbaty Lapsang — zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi, dostępnymi w naszym sklepie suszami.

 

Po otwarciu opakowania przechowywać  szczelnie  zamknięte  w suchym  i ciemnym miejscu.